Ürün Açıklaması

Komedon Press Seti

 

Komedon temizliği genellikle dermatologların yapmış olduğu tedavi yöntemidir.Güzellik merkezlerinde yapılan cilt bakımından farklıdır.Siyah noktalar özel aletle yara vermeden çıkarılması ,hastanın kısa sürede kurtulmasını sağlar.

Komedonların ağızları steril bir enjektör ucuyla açılır. Bu iş için özel yapılmış steril aletlerle, siyah noktanın etrafına basılarak yağ butonun çıkması sağlanır. Komedon temizliğinde nodül, kist gibi iltihaplı sivilceler de boşaltılabilir.

Komedon temizliği uygun kişilerde dikkatli yapılması gereken bir şeydir. Daha sonra ilaç tedavisi yapılmazsa tekrar çıkabilirler. Komedon temizliği, komedonla seyreden sivilcede tedaviye mutlaka eklediğimiz bir yöntemdir. Retinoid gurubundan bir ilaçla tedaviye başlarız. 3 hafta sonra siyah noktaların içindeki yağlar gevşer ve kolay temizlenebilir hale gelir. Bu süreden sonra komedon temizliği yapmaya başlanır. 3 hafta komedon temizliği yapılmaya devam edilir.İlaçla tedavi yapılırken siyah noktaların temizlenmesi hastaların bir an önce düzelmesini sağlar. İsotretinoin tedavisi sırasında da komedon temizliği özellikle yapılmalıdır. Çünkü bu ilaçla komedon oluşumu durur ama komedonların yok olması çok uzun sürer. Komedon; isotretinoin tedavisinin daha çabuk ve iz bırakmadan yapılmasını sağlamaktadır.

Siyah nokta temizliğini bilen kişilerin yapması çok önemlidir. Çünkü iyi temizlenmeyen komedonlar,derin ve iltihaplı sivilcelere dönüşür.Böylece hem izleri kalıcı hale gelir hemde sivilceler artar.Bilen kişilerin bu işi yapmasında bırakın iz kalmasını; tam tersi iz kalmasını engeller.

Teklif Al

06c832